אריה בן-דוד

אריה בן-דוד

אריה בן-דוד התחנך בקיבוץ עין דור וסיים את שירותו הצבאי כלוחם בסיירת מטכ”ל בשנת 1978. את פעילותו כ-”אמן חיים” הוא החל בפיתוח ויישום תכנית חדשנית לחינוך נוער עם בעיות התנהגות. כיום הוא פועל כאמן, כמורה, וכיזם חינוכי, חברתי וכלכלי. בין יוזמותיו הכלכליות חברתיות: התנועה לשינוי מוניטרי, קבוצת תמורות ומיזם הכוורת. אריה הקים וניהל מספר מיזמים חברתיים ועסקיים גדולים המקדמים בין השאר חדשנות חברתית וסביבתית, והוא גם המנכ”ל הבינ”ל של

Eco WHALE 1st price in Globe Forum.

אריה הוא בין המומחים המובילים בעולם בקידום מערכות מונטריות משלימות, ופגישתו באביב 2014 עם מרטין ולף מהפיננשייל טיימס הלונדוני השפיעה באפן ישיר על הצטרפותו של כלכלן בכיר זה אל הקוראים לשינוי השיטה המונטרית העולמית בהשראת "תכנית שיקגו" של ארוינג פישר. רבים מהציורים שלו מוחזקים באוספים פרטיים ברחבי העולם ויצירותיו הוצגו בגלריות ובמרכזי תרבות באירופה ובישראל, שבה הוא מתגורר כיום.

אריה מרכז עד היום את התכנית המשגשגת להכשרת מורים בחינוך ולדורף שנוסדה בשנת 1992 וקיבלה ביוזמתו הכרה אקדמית בשנת 1996 בהשתלבה עם המכללה האקדמית לחינוך ע”ש דוד ילין בירושלים. כמרצה בכיר יזם ומנהל פדגוגי, הוא מניע ומשמש מנוף להגשמת תכניות חדשניות ביניהן השימוש באמנות בהוראה ובחינוך. הוא יזם ועזר בהקמת החוג לשילוב אמנויות בהוראה כחוג התמחות אקדמי במכללה, וחוג זה הפך לאחד החוגים הגדולים והמבוקשים ביותר. הוא בין המובילים את תחומי הקיימות, בקהילה המקומית, בארץ, ובקהיליה הבינלאומית והוא פועל ליצירת גשרים בין גישות עכשוויות בחינוך וגישות יצירתיות הוליסטיות משלימות.